در آزادراه تهران - شمال چه می‌گذرد؟

روزی طبیعت پای ما را گاز خواهد گرفت!
روزی طبیعت پای ما را گاز خواهد گرفت! - عنوان تصویر از خودم! خود تصویر از Pixdaus


چند روز پیش در وب‌سایتی یک آگهی تبلیغاتی دیدم: فروش زمین در شمال؛ در حاشیه بزرگراه تهران - شمال!

خوب به خاطر دارم در زمان مدیریت معصومه ابتکار و اعتراض مدافعان محیط‌زیست به نابودی جنگل‌های شمال، مرتب قول داده می‌شد که اجازه ساخت و ساز مخرب در زمین‌های بکر اطراف بزرگراه داده نخواهد شد. قولی که لابد موجبات خندهٔ مدیرانِ کنونی وزارت راه و سازمان محیط‌زیست را فراهم می‌کند. پس بزرگراه می‌سازند که چه بشود؟... البته! که کسب درآمد کنند!

شرکتی به نام آینده‌سازان از منطقه‌ای کوهستانی و بکر جنگلی در نیرس و بسطام نام می‌برد (اینها دقیقاً واژگان به کار رفته در آن تبلیغ بودند) و زمین‌ها را به قیمت بسیار نازل متری چهل هزار تومان می‌فروشد! بلی، آنها می‌گویند: فقط ۴۰۰۰۰ تومان!

وسوسه زمین‌های ارزان در میان جنگل‌های شمال لابد خیلی‌ها را خانه‌دار خواهد کرد و معضل کمبود مَسکنِ کشور را به چشم‌برهم‌زدنی حل می‌کند. و در این میان چوبهای جنگل‌های هزاران سالهٔ شمال زینت‌بخش خانه‌هایمان خواهد شد. و چی از این بهتر؟!

یک خبر هیجان‌انگیز دیگر هم در سایت رسمی بزرگراه تهران - شمال دیدم که در ازای تکمیل پروژه ساخت این بزرگراه توسط بنیاد جانبازان، سهام کارخانه‌های دولتی به آن بنیاد واگذار می‌شود. درواقع دولت، سهام را از این جیبش به آن یکی جیب انتقال می‌دهد! و تازه طبق همین خبر، قرارگاه خاتم‌الانبیاء هم گویا بدش نمی‌آید در تکمیل این پروژه دولت را یاری کند...
پاوبلاگی: این مطلب را صرفاً جهت اطلاع نوشتم. بنابراین بخش نظرات این پست را بیخیال می‌شویم! موافقید دیگه؟!چشمک

/ 0 نظر / 49 بازدید