افزایش کیفیت زندگی معلولان در دنیای دیجیتال (۲)

آموزش آنلاین در آکادمی اینترنتی eLearnEver

آموزش آنلاین در آکادمی اینترنتی eLearnEver

شاید دوره‌های مجازی در اصل برای کارمندان و دانشجویان و کسانی که وقتِ آزاد برای حضور در کلاس نداشتند، پدید آمد اما دنیای دیجیتال از آن جاهایی است که حضور بدون مانع برای همه فراهم است؛ حتی برای افراد دارای معلولیت!

خوشبختانه در ایران هم آموزش‌های مجازی در حال گسترش است، هرچند هنوز تنوع رشته‌های آموزشی که بتوان از طریق اینترنت در آنها ثبت‌نام کرد زیاد نیست. و البته مراکزی که خیالتان راحت باشد محتوای آموزشی درست و حسابی ارائه می‌دهند، زیاد شناخته‌شده نیستند.

آکادمی اینترنتی eLearnEver را نخستین‌بار با جستجوی اینترنتی در گوگل یافتم. وقتی که دیدم دوره ستاره‌شناسی هم دارد کلی ذوق‌زده شدم. جالب اینجاست که رشته ستاره‌شناسی در آنجا با زیرشاخه‌هایی مثل مقدماتی، سطح یک، عکاسی و آمادگی برای المپیاد ارائه شده‌ بود. علاقه‌ام به ستاره‌شناسی، قیمت پایین دوره و امکان پرداخت هزینه به صورت اینترنتی بیشتر وسوسه‌ام کرد که ثبت‌نام کنم! و از آن به بعد بود که فهمیدم دوره آنلاین چقدر می‌تواند برای معلولان مفید باشد...

رشته‌هایی که آکادمی اینترنتی eLearnEver ارائه داده از تمام وب‌سایت‌های مشابه ایرانی که من دیدم متنوع‌تر است. مسائل و دروس مدیریتی، مهارتهای زندگی، صنایع دستی، ستاره‌شناسی و بعضی از رشته‌های کامپیوتر و وب عمومی‌ترین رشته‌های این آکادمی هستند که می‌توانند برخی توانمندی‌ها را در بین دانشجویانشان ارتقاء دهند. آکادمی اینترنتی eLearnEver اخیراً حتی دوره فوق لیسانس MBA را هم با همکاری دانشگاهی در مالزی به صورت آنلاین ارائه می‌کند که البته این یکی خیلی گران است!

دفتر اصلی این آکادمی در اصفهان است. حداکثر یک روز بعد از ثبت‌نام اولیه در سایت، تلفنی با شما تماس می‌گیرند و پشتیبانی بسیار قوی‌ای هم دارند. با کارت‌های بانکی عضو شتاب می‌شود هزینه ثبت‌نام را پرداخت کرد که مثلاً برای دوره مدیریت وب‌سایت که الآن در حال گذرندانش هستم ۲۹ هزار تومان بود. بعد از ثبت‌نام با نام کاربری و رمز عبوری که ایمیل می‌شود، می‌توان به محتوای آموزشی دوره و پروژه دسترسی داشت، هفته‌ای یک بار با استاد در یاهو چت کرد و در پایان دوره هم در امتحان آنلاین شرکت کرد. با فاصله یکی دو ماهه هم مدرکتان را برایتان پست می‌کنند.

خب پس چرا همین‌جور نشستید و به وبلاگ من خیره شدید؟ دست به کارِ آموختنِ آنلاین بشوید زودتر!
پاوبلاگی: سایت‌ها و امکاناتی که در این سلسله یادداشت‌ها معرفی خواهم کرد الزاماً برای افراد دارای معلولیت طراحی نشده‌اند و اصطلاحاً ویژه نیستند. و اتفاقاً دلیل اهمیتشان هم همین است. چون درست همانند جامعه واقعی، تلاشمان باید به سمت عمومی و قابل استفاده بودن خدمات و امکانات برای همه افراد باشد.

/ 8 نظر / 18 بازدید

ماني به نظرم انقلاب شده كلا رنگ وبلاگت عوض شده خبريه؟ اقا دست ما رو هم بگير شاد ميشيم راستي يادم رفت بگم سلام همشاگردي سلام باشه حاجي ما هم اونجوي خوشيم كه شما خوشي

شبگرد

سلام جالبه بلاگت .چرندیات باحالیه

سعید

در مورد مناسب سازی صفحات وب! lms که دارم روش کار می کنم یکی از اداهاش همینه که مخصوص نابینایان طراحی شده...امیدوارم که جواب بده! فکر کنم از تجربیاتت هم باید استفاده کنم! [شوخی]

ففری

مرسی. کلی چیزای جالب دیدم و صدایی رو شنیدم که خیای وقت بود نشنیده بودم.[قلب][ماچ]

ففری

ببخشید ، تصحیح می کنم : خیلی

مهسا الهی فر

کاربری تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاعاتی برای افزایش توانمندی گروه های اقلیت اجتماعی از چند سال به این طرف مورد توجه همه دانشمندان علم ارتباطات قرار گرفته. فضای مجازی از پنج فضا تشکیل می شود . ایی لرنینگ مخصوصا برای افراد دارای معلولیت بهترین فضا برای رشد مهارتهای حرفه ای است. آفرین پسر خوب :)

ناهید

سلام! تفکر اقتصادی باعث این شدس که به این آموزشهای مجازی رو بیاریم!اونوقت هی بگید اصفهونیا خسیسن.بابا مخن یا به قول خودشون حسابگرن! از این پست و پست قبلی خیلی خوشحال شدم اینکه آموزش مجازی داره فراگیر میشه!بابا تو آسمون دنبال چی میگردی هرچی هست رو زمینه![چشمک]. موفق و پیروز باشی!